Zadzwoń

+48600920920

Rzeczoznawca Samochodowy w Austrii np. w Wiedeń, Graz , Linz , Salzburg , Innsbruck , Tyrol , Klagenfurt

WYPADEK SAMOCHODOWY W AUSTRII

RZECZOZNAWCY I EKSPERCI POMOGĄ!

WYPADEK DROGOWY W AUSTRII RZECZOZNAWCA SAMOCHODOWY W AUSTRII
NP. W WIEDEŃ, GRAZ , LINZ , SALZBURG , INNSBRUCK , TYROL ,
KLAGENFURT AM WÖRTHERSEE , VILLACH , WELS , SANKT PÖLTEN

Odszkodowanie za wypadek lub kolizję drogową w AUSTRII

 Odszkodowanie za wypadek lub kolizję drogową w Austrii w Wiedeń,Graz ,Linz ,Salzburg ,Innsbruck ,Tyrol ,Klagenfurt am Wörthersee ,Villach ,Wels ,Sankt Pölten

Podróżując samochodem po Austrii np. w Wiedeń,Graz ,Linz ,Salzburg ,Innsbruck ,Tyrol ,Klagenfurt am Wörthersee ,Villach ,Wels ,Sankt Pölten powinniśmy wiedzieć, że poszkodowanym nie z naszej winy w wypadku lub kolizji samochodowej przysługują w myśl niemieckiego prawa taki same prawa jak poszkodowanym obywatelom Niemiec i należy nam się odszkodowanie za powstałe szkody bezpośrednio od niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy.

Przysługują nam następujące rodzaje roszczeń:

Zwrot kosztów naprawy uszkodzonego samochodu

  • Zwrot kosztów naprawy naszego uszkodzonego samochodu na podstawie oryginalnej faktury wat wystawionej przez polski lub niemiecki wariat samochodowy do maksymalnej wysokości 130 % wartości brutto samochodu sprzed wypadku. Przy czym zawsze mamy prawo wyboru warsztatu samochodowego w jakim chcemy naprawić nasz uszkodzony samochód czy to niemieckiego czy polskiego.
  • Zwrot kosztów naprawy naszego uszkodzonego samochodu na postawie opinii zarówno polskiego jak i niemieckiego rzeczoznawcy samochodowego. W takim przypadku warto zlecić wykonie niezależnej opinii technicznej rzeczoznawcom sieci MOTOEXPERT będziemy wówczas mieć pewność, ze została ona wykonana wg kryteriów obowiązujących w niemieckim prawie a kalkulacja szkód została wyliczona wg obowiązujących w Austrii np. w Wiedeń,Graz ,Linz ,Salzburg ,Innsbruck ,Tyrol ,Klagenfurt am Wörthersee ,Villach ,Wels ,Sankt Pölten cen części oraz roboczogodzin.
  • Mamy prawo sprzedać swój nienaprawiony samochód, również przysługuje nam wówczas prawo uzyskania zwrotu kosztów naprawy (brutto ) na podstawie wystawionej przez rzeczoznawcę opinii technicznej, bez względu na to czy wystąpiła szkoda całkowita czy nie
  • Bez względu na to czy wystąpiła szkoda całkowita czy nie poszkodowany może sprzedać swój uszkodzony samochód bez naprawiania go i dodatkowo zwrotu koszów jego naprawy (kwoty netto) w wysokości zgodnej z opinią techniczną.
  • Możemy również uzyskać odszkodowanie za spadek wartości naszego samochodu, który jest wynikiem wypadku lub kolizji samochodowej na Polsce, dotyczy to jednak samochodów młodszych niż  5 lat i dotychczas bezwypadkowych.
  • Poszkodowany może również sam naprawić swój samochód (bez faktury VAT) w takim przypadku gdy wyliczony koszt naprawy samochodu jest niższy niż 100% jego wartości sprzed wypadku.
  •  możemy  powolac Adwokata w Austrii uzyskać również zwrot kosztów adwokata, który reprezentował nas po wypadku.
  • Mamy również prawo uzyskać zwrot kosztów pomocy drogowej , jeżeli w wyniku wypadku znalazł się on np. poza drogą lub byl nienadajacy sie do jazdy.
  • Możemy uzyskać zwrot kosztów holowania uszkodzonego samochodu z miejsca wypadku na najbliższy parking lub do najbliższego warsztatu

Zadzwoń +43 660 6433533